19 let zkušeností za měsíc nezískáte

V roce 2005 jsem byl u úplného začátku RE/MAX v ČR. Na různých pozicích jsem si prošel i ostatními sítěmi, což mi dalo spoustu zkušeností a hlavně nadhled. Nejde přece o to, jakou barvu hájíme, ale o poskytování nejlepších služeb klientovi.

Jak to všechno bylo

Jinde než v realitách jsem ani skončit nemohl.

Asi ještě ani v roce 2003, kdy jsem v realitách začínal, mě nenapadlo, že se stanou mým životem. Přitom dnes, při zpětném pohledu, si říkám, že to bylo od začátku jasné – můj otec je architekt, maminka psycholožka a mě vždy bavilo dělat obchod. Jinak to asi nemohlo dopadnout.

Zásadní změna a okamžik, kdy jsem začal brát reality vážně, byl začátek roku 2005. Tehdy mě s mým kolegou a kamarádem oslovil ředitel RE/MAX Česká republika, zda bychom nechtěli stát u vzniku první kanceláře RE/MAX v Česku. My na to kývli a v dubnu téhož roku jsme nastoupili, každý jako manažer svého týmu, do kanceláře v pražském Karlíně. Měli jsme možnost vidět zahraniční školicí materiály a potkat se s lidmi, kteří vlastnili kanceláře 20× větší, než byla jakákoli v Česku. Tehdy jsem pochopil, že stav realitního trhu u nás je i po 16 letech od revoluce v podstatě v bodě nula.

V roce 2009 jsem RE/MAX opustil a 10 let působil postupně na centrálách 2 konkurenčních sítí, nejdříve na pozici ředitele vzdělávání a poslední 4 roky v roli provozního ředitele. Jsem za tyto zkušenosti nesmírně vděčný, protože nyní můžu říct, že jsem skutečně na trhu realitních kanceláří prošel vším – od makléře, přes šéfa týmu, manažera a majitele pobočky až po ředitele franšízové sítě. Znám problémy a strasti všech těchto skupin a věřím, že jim dokážu porozumět – a především pomoci v dalším růstu.

1. 4. 2019, tedy shodou okolností na den přesně 14 let po mém prvním nástupu do této společnosti, jsem koupil kancelář RE/MAX Horizont. Kancelář, která má za sebou mnoho úspěchů a která vychovala 4 držitele ocenění „Hall of Fame“, neboli Síň slávy RE/MAX. Mojí dnešní rolí je podpora mého úžasného makléřského týmu a samozřejmě jeho další rozšiřování. Protože jen velké týmy jsou do budoucna schopny poskytnout makléřům to, co potřebují a očekávají od své kanceláře: motivační odměňovací model, moderní zázemí, IT technologie a neustálý osobní růst.

24 odborníků v týmu

Nyní vedu RE/MAX Horizont se 24 skvělými profesionály.

Makléř, šéf i manažer franšízy

V realitách jsem poznal většinu myslitelných pozic. Proto znám jejich problémy a rozumím jim.

Zkušenost ze 3 sítí

Za 19 let jsem si prošel třemi realitními sítěmi v ČR. Proč? Protože je fajn získat nadhled a nezamrznout v bublině.

Poslouchejte podcast V realitě

Ať jste makléř nebo jen realitní nadšenec, nalaďte si podcast, který se jako první věnuje realitnímu businessu v ČR.